Пазарувај со до -10% намаление
Часа
 • 0
 • 0
Минути
 • 0
 • 0
Секунди
 • 0
 • 0
Пазарувај со до -10% намаление

Авто делови AutoCentar.MK - онлајн продавница

Пазарувајте онлајн 24/7
Покажи ги сите марки

ТОП категории авто делови, авто аксесоари, тунинг и други

Систем за сопирање
Систем за сопирање
Суспензија и амортизери
Суспензија и амортизери
Систем за управување
Систем за управување
Погон на тркала
Погон на тркала
Менувач
Менувач
Каиш, ремен и пренос
Каиш, ремен и пренос
Делови од мотор
Делови од мотор
Цилиндричен блок
Цилиндричен блок
Гарнитури и дихтунзи
Гарнитури и дихтунзи
Систем за ладење
Систем за ладење
Клима уред
Клима уред
Греење и вентилација
Греење и вентилација
Филтри
Филтри
Масла и течности
Масла и течности
Систем за палење
Систем за палење
Релеј и сензори
Релеј и сензори
Систем за гориво
Систем за гориво
Електрика
Електрика
Старт систем
Старт систем
Брисачи за стакла
Брисачи за стакла
Ауспуси и лонци
Ауспуси и лонци
Каросерија
Каросерија
Светла
Светла
Пневматски систем
Пневматски систем
Шоферска кабина
Шоферска кабина
Ентериер
Ентериер
Адитиви
Адитиви
Тунинг
Тунинг
Авто аксесоари
Авто аксесоари

ИНФОРМАЦИИ

Авто делови AutoCentar.MK - онлајн продавница амортизери, квачила, ламела, спона, дискови, плочки, филтер, јабучица, стабилизатор, чаура, каиш и др.

Онлајн продавницата AutoCentar.MK е современа, иновативна платформа за резервни авто делови за коли, камиони и мотори. Основната дејност ни е увоз и дистрибуција на делови за сите марки автомобили. На нашиот вебсајт може да пронајдете над 300 категории со делови за вашиот автомобил на светски докажани брендови. Располагаме со над 800 000 продукти, кои можат да бидат доставени во временски интервал од само неколку работни денови.Трговскиот дел на нашата компанија е составен од млади квалифицирани професионалци, кои располагаат со лиценцирани каталози за пребарување на авто делови по број на шасија (VIN број). Нашиот каталог за авто делови е јасно подреден за конктерно и брзо пребарување. Во него можете брзо и лесно да пронајдете делови за вашиот автомобил, со одбирање на категоријата, марката, моделот и моторот на автомобилот.


Магацинот со продукти на AutoCentar.MK се обновува секојдневно и секојдневно може да пронајдете нови продукти на достапни ниски цени. Секоја направена порачка се обработува од нашите вработени , кои ја потврдуваат достапноста на секој еден нарачан продукт. По извршената проверка , следува поврзување со вас со цел да се договори денот во кој продуктите ќе ви бидат доставени на дадената адреса. Во случај, продуктите кои сте ги нарачале да се истрошени, поради причината што достапноста на продуктите е динамична и се менува со секоја измината минута, може да ви предложиме брза достава од странство за неколку денови или алтернатива од друг производител по добра цена. Во случај, да не сте заинтересирани за чекање на продукт по порачка или за друг наш продукт, имате право да ја откажете вашата порачка. Секоја нарачка се доставува со карго превозникот Карго Експрес, до нивна база односно седиште во наведениот град. Секој наш продукт може да биде вратен или заменет во рок од 14 дена. Делот не треба да биде монтиран и да биде со зачувана опаковка од страна на трговскиот производител. При не практикување на овие услови како изгубена опаковка или монтиран продукт, AutoCentar.MK има право да не го прима вратениот авто дел, односно продукт.

Како да го изберете правилниот производител на делови за вашиот автомобил?


С о сигурност откако ќе го изберете вашиот автомоби и влезете во делот со категории на делови се прашувате кој производител да го одберете. Сега ќе ви дадеме кратко упатство како да го изберете соодветниот продукт за вашиот автомобил.


Во денешно време многу луѓе зборуваат дека цената не го определува и квалитетот но тоа не е така!


 • Систем за сопирање – Ако барате добри кочници за вашиот автомобил, со сигурност можете да се доверите на ATE. Производител кој се користи како оригинално вградување во голем дел од прозиводителите на автомобили. Да, нивните делови се скапи, но ако сакате автомобилот да сопре кога ќе ја претиснете сопирачката тогаш со сигурност тоа е вашата марка.

 • Менувач – Секој втор човек со сигурност слушнал за марките LUK и SACHS. Тоа се германски производители со извонредно добро производство на кое може да му се доверите.

 • Амортизери – Во денешно време има многу производители на амортизери, но за Македонскиот пазар единствените за кои предлагаме, со 2 години гаранција се Sachs, Bilstein, Kayaba и Monroe.

 • Подвозје – Благодарение на нашите патишта, често сме приморани да ги смениме деловите како што се, јабучици, стабилизатори, зглобови, чаури и друо. Тука пазарот предлага огромно изобилство од цени и варианти за овие делови, но ако сакаме нешто квалитетно и надежно, кое нема да мора да го смените повторно после 2 месеца, со сигурност може да изберете Lemforder или TRW.

 • Каиши и пренос – Многу клиенти незнаат како да го изберат правилниот каиш или дел од преносот за нивниот автомобил. Нашата препорака за вас е да не правите компромис, кога го менувате вашиот ребрест каиш. Ако купите ефтин со непознато потекло, ризикувате да си нанесете огромни главоболки!
 Производители на кои може да се доверите за овие делови се CONTITECH, GATES, SKF, INA.

 • Гарнитури – Многу од автомобилите имаат пролизгување на масло од моторот кое доаѓа од истрошените дихтунзи и гарнитури. Тука изборот е лесен, може да се довериме на германските гарнитури Elring и Victor Reinz.

 • Систем за ладење – Во оваа категорија влегуваат делови како што се воден радиатор (ладник), термостат, црева, водни пумпи и многу други. Преку нив поминува разладувачката течност, која го лади вашиот мотор. Располагаме со огромно изобилие од варианти на различни цени и различен квалитет. Може да изберете Nissens, NRF, Hepu и многу други.

 • Клима уред – Ако секоја година се чудите зошто дополнувате фреон, тоа со сигурност е затоа што имате проблем со претекување на фреон од клима- системот. Најчесто причина е дупка од каменче во радиаторот за клима, поради тоа што тој се наоѓа во предниот дел на возилото. За да избегнете вакви проблеми треба да извршите дијагностика, преку која ќе се констатира кој дел од системот е повреден или не фукнционира и да ја смените со нова. Кај нас може да најдете квалитетни делови за клима на марките Denso, Hella и Valeo.

 • Филтри – Секој мисли дека филтрите за автомобилот се само една обликувана хартија, но тоа не е точно! Најквалитетните филтри се на следните производители: Bosch, Mann-Filter, Mahle, Knecht и Filtron.

 • Електроника и сензори – Ако реално и детално може да замислите колку сензори има во еден автомобил, нема да може да си поверувате. Во секој автомобил има ламбда сонда, сензор за вбризгување на гориво и многу други. Квалитетот овде е на страната на производителите Pierburg, VDO (Siemens) и Vemo.
 • Систем за палење – Безкомпромисен квалитет можеме да најдеме во производителите BERU, BOSCH, NGK и DENSO.
 • Акомулатори – Ви се има ли случено да купите акомулатор кој после една година употреба треба да биде сменет повторно? Со гаранција од 2 години на производителите BOSCH, VARTA, EXIDE и BANNER тоа повеќе нема да ви се случи.
 • Бришачи – Во денешно време многу од автомобилите се произведуваат со бришачи со специфични димензии, ако сакате да не го губите времето со универзални бришачи со додатоци, можете да купите оригинални бришачи BOSCH, VALEO или SWF.
 • Каросерија – За жал поради одредени невниманија во сообраќајот ни се налага да извршиме промена на детали од каросеријата на нашиот автомобил кои биле скршени, пункати или свиткани. Па тука произлегуваат прашањата каде се произведени деловите, пластиката дали е мека и еластична и многу друго. На цел европски пазар сите каросериски делови се произведуваат во Тајван, но тоа не значи дека тие не се квалитетни. Овие продукти се произведени за европскиот пазар и се одликуваат со многу високо ниво на производствен квалитет. Може да изберете квалитетни продукти од производителите BLIC, VAN WEZEL, DEPO и TYC.

Нашата мисија е да ви предложиме една современа платформа за лесно и брзо пазарување на автоделови онлајн, со која вие би ги избрале соодветните делови за вашиот автомобил. Ако се колебате и не можете да се решите кој точно е соодветниот дел за вашиот автомобил, секогаш можете слободно да се поврзате со нас на телефонскиот број или на онлајн чатот во работно време.Прочитај повеќе

ТОП производители

Корисникот нема оставено коментар, има направено само оценка. G
Aleksandar Proshev
Aleksandar Proshev
30 March 2023
Корисникот нема оставено коментар, има направено само оценка. G
Jordanco Anastasov
Jordanco Anastasov
23 March 2023
Брзи, ефтини и услужни. G
Stojanov Stojanov
Stojanov Stojanov
06 March 2023
Корисникот нема оставено коментар, има направено само оценка. G
Blagoja Vojnovski
Blagoja Vojnovski
05 March 2023
se e ok, osven dostavata na delovi preku eko logistik... mnogu kasnat.
Одговор от Авто делови AutoCentar.MK:
(Translated by Google) Thank you for the positive comment, however els are a separate company and we cannot influence the level and speed of their delivery. Sincerely, the Autocenter team. (Original) Ви благодариме на позитивниот коментар , сепак елс се посебна компанија и неможеме да влијаеме на нивото и брзината на нивната достава. Со почит тимот на Аутоцентар.
G
Zarko D
Zarko D
01 March 2023
Корисникот нема оставено коментар, има направено само оценка. G
Aliti Jetmire
Aliti Jetmire
28 February 2023
Корисникот нема оставено коментар, има направено само оценка. G
ljubomir Milosavljevski
ljubomir Milosavljevski
18 February 2023
Корисникот нема оставено коментар, има направено само оценка. G
Bojan Gorgijoski
Bojan Gorgijoski
18 February 2023
*** КОМЕНТАРОТ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ ТЕЛЕФОНСКИ МИ БЕШЕ ПОБАРАНО ОД АВТОЦЕНТАР.МК ДА ГО ИЗБРИШАМ *** Повеќе нарачки имам - сите со некаков проблем. Направена нарачка, се јавуваат да ја потврдат, прашувам дали има се - да, има. За по два дена да ми се јават да ми кажат дека нема се, при што ми нудат заменски производ со 80% повисока цена. Повеќе нарачки за ист производ - никогаш ги нема ниту на лагер, ниту за нарачка. Тргнете ги од понуда - кога ќе имате, тогаш вратете ги. Заменуваат артикли по нарачка без известување ако нешто нема во моментот. Рок за достава за 40 километри оддалеченост - 9 дена. Се јавувам за информации околу доставата на нарачката, ми викаат дека ќе ме побараат - не се јавуваат повторно. Денес се јавувам, нарачката уште не е испратена, утре ќе ја прателе. Секоја чест, но превисоки се цените за ваков однос и огромен број на пропусти за само една нарачка. Читајте ги ривјуата - дали некаде се имаат извинето? Во сите пробуваат да се правдаат и на крај испаѓа купувачот дека е крив што нарачал од нив. Одговорот на мојот коментар е смешен.
Одговор от Авто делови AutoCentar.MK:
(Translated by Google) Dear Trajce, in connection with your order, you were informed about the availability and delivery time for your order, and you yourself agreed to it, the availability of the products on our website changes at any moment because you are not the only customer who in at that moment he had ordered them and therefore you were informed that the spark plugs of that brand were not available and you were offered another one for which you also agreed on the brand and the price at which replacements were available, the prices of our items are not regulated by us but the suppliers of those brands, however, you also have an additional discount with us, and if we have been wrong so many times and our prices are too high, I don't believe that you would have been a regular customer, as you said. Sincerely, the AutoCentar.mk team (Original) Почитуван Трајче, во врска со вашата нарачка вие бевте известени за достапноста и рокот на достава за вашата нарачка при што и самите сте се согласиле за истата, достапноста на продуктите на нашиот вебсајт се менува во секој момент од причина што не сте единствен клиент кој во тој момент ги има нарачано па затоа и бевте известени дека свеќиците од тој бренд ги нема и ви се понудени на друг за кој исто така се согласивте и за брендот и за цената по која што беа достапни заменските, цените на нашите артикли не ги регулираме ние туку добавувачите на тие брендови, сепак вие кај нас имате и дополнителен попуст и доколку толку пати ви имаме згрешено и цените ни се превисоки не верувам дека ќе бевте редовен клиент како што кажавте. Со почит тимот на АутоЦентар.мк
G
Трајче Тодоровски
Трајче Тодоровски
13 February 2023
Корисникот нема оставено коментар, има направено само оценка. G
Aa Bb
Aa Bb
09 February 2023
Корисникот нема оставено коментар, има направено само оценка. G
Darko Spasovski
Darko Spasovski
08 February 2023
Fer,brzi I usluzni... G
Branislav Angelovski
Branislav Angelovski
06 February 2023
Корисникот нема оставено коментар, има направено само оценка. G
Dejan Djurkovski
Dejan Djurkovski
30 January 2023
Корисникот нема оставено коментар, има направено само оценка. G
Stole Terziev
Stole Terziev
27 January 2023
Prevarantiii luge ne plakajte za dzabeeee
Одговор от Авто делови AutoCentar.MK:
(Translated by Google) Mr. Naim, you are not our customer and you have never shopped with us, on what basis are you leaving this comment? (Original) Господине Наим вие не сте наш клиент и никогаш немате пазарувано кај нас , по кој основ го оставате овој коментар?
G
Naim Ibrahimi
Naim Ibrahimi
23 January 2023
Mnogu jasna i kompletna stranica za site avto delovi na motorni vozila, BRAVO G
Mile Manasijevski
Mile Manasijevski
18 January 2023
Одлична услуга, беспрекорно функционална веб страна. G
Ellie
Ellie
17 January 2023
Super se G
Dejan Jovanov
Dejan Jovanov
13 January 2023
Very good G
Goce LIckoski
Goce LIckoski
12 January 2023
Корисникот нема оставено коментар, има направено само оценка. G
Jeton Rasimi
Jeton Rasimi
08 January 2023